Kalifornské dážďovky na kompostovanie 300 ks

Balenie: Kalifornské dážďovky na kompostovanie 300 ks

Kategórie: Záhrada

SKU: 2112015744900

4.81 z 5
Predaných: 186ks

25,05 €
cena s dph

Kalifornské dážďovky na kompostovanie 300 ks

Charakteristika

Dospieva asi po 100 dňoch života , ale môže sa dožiť až 16 rokov . Pri vhodných podmienkach sa dokáže veľmi rýchlo rozmnožiť. Kompostový mulč sa dokonale vyrovná so všetkým, s ktorým sa stretnete, a preto sa veľmi často používajú nielen medzi záhradkármi.

Nie sú prieberčivé ako iné druhy a konzumujú odpad, ktorý sa im pravidelne podáva. Keď má kompostér dostatok jedla, nemusíme sa báť, že nám opustí kompostér. Navyše, dážďovka kalifornská netrpí žiadnymi bakteriálnymi ani vírusovými ochoreniami

Prečo sa oplatí založiť kalifornskú farmu na dážďovky?

Zjavným dôvodom je, že organický odpad z našich domácností a záhrad sa dá recyklovať. Kalifornské dážďovky ich vedia veľmi dobre spracovať vo svojom tráviacom trakte. Odpad sa mení na veľmi bohatú bakteriálnu flóru. Po jeho vyhnaní získame plnohodnotný, organický vermikompost. To zase môže slúžiť ako výborný doplnok pôdy, ktorý výrazne zlepší jej úrodnosť a štruktúru.

Chov kalifornských dážďoviek

Ak uvažujete o pestovaní kalifornských dážďoviek, oplatí sa vedieť, že je to veľmi jednoduché. Nevyžaduje si veľkú pozornosť pestovateľa a hlavným prvkom, ktorý treba kalifornským dážďovkám poskytnúť, je odpad.

Kalifornské dážďovky sa ľahko prispôsobia akémukoľvek novému prostrediu. Bez problémov môžeme vykonávať chov vonku aj vnútri. Dážďovky kalifornské sa pestujú najmä v kompostéroch, no existujú aj nápady realizované v interiéri, s použitím vriec alebo nádob.

Našou hlavnou úlohou pri realizácii takéhoto chovu je postarať sa o vhodnú vlhkosť substrátu, postarať sa o vhodný rozsah teplôt prostredia a zabezpečiť správne množstvo potravy.

Získavaním koprolitu, ktorý produkuje dážďovka, sa môžeme postarať o cennú humusovú formáciu, ktorá sa stará o našu pôdu. Ovplyvňuje správny rast a vývoj všetkých rastlín v jeho dosahu. Preto je horlivo vybraný medzi záhradkármi a ľuďmi, ktorí majú záhrady.

Dážďovky zabezpečujeme v špeciálnych vrecúškach alebo nádobách (v závislosti od počtu zakúpených vecí) s potravinami tak, aby ich preprava bola pohodlná a bez šance na útek;)

Viac informácií
SKU2112015744900