Akustické peny

Akustické peny sú materiály používané na zlepšenie akustických vlastností priestoru. Ide o peny s otvorenou bunkovou štruktúrou, ktoré slúžia na pohlcovanie zvuku a znižovanie odrazov. Akustické peny sa často používajú v nahrávacích štúdiách, hudobných skúšobniach, kinosálach, domácich kinách a ďalších priestoroch, kde je potrebná kvalitná zvuková izolácia a redukcia ozveny.

Tieto peny majú schopnosť absorbovať zvukové vlny a transformovať ich na tepelnú energiu. Ich použitie vedie k redukcii odrazov a ozveny v priestore, čo zlepšuje kvalitu zvuku. Akustické peny sa vyrábajú z rôznych materiálov, ako je polyuretán, molitán alebo iné porézne materiály s absorpčnými vlastnosťami.

Existuje mnoho rôznych typov akustických pňov a panelov dostupných na trhu. Medzi ne patria pyramidové peny, jehlanové peny, panely s otvorenými pórmi a ďalšie. Tieto peny sa často inštalujú na steny, stropy a podlahy s cieľom minimalizovať odrazy zvuku a zlepšiť akustiku priestoru.

Akustické peny sú dôležité aj pre zabezpečenie zvukovej izolácie v priestoroch. Pomáhajú minimalizovať prenikanie zvuku zvonku do vnútorných priestorov a zároveň zabraňujú úniku zvuku von. Týmto spôsobom prispievajú k väčšiemu komfortu a súkromiu v priestoroch, kde je potrebná zvuková izolácia.

Zobraziť ako Grid Zoznam

17 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer
  1. Skladom: 1
  2. Skladom: 1
Zobraziť ako Grid Zoznam

17 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer